Anasayfa  |   İletişim  | EN  |
Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Yüksek Lisans Tez/Proje Danışmanı Atanması Duyurusu
Duyuru Arşivi
Yüksek Lisans Tez/Proje Danışmanı Atanması Duyurusu

Değerli Yüksek Lisans Öğrencileri,

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği’nin 8. ve 13. Maddeleri gereğince, yönetiminde Tez/Proje çalışması yapmayı düşündüğünüz ve sözlü onayını aldığınız Üniversitemizin kadrolu öğretim üyesine ait bilgileri bilgisayar ortamında “(FR-504) Tez Danışmanı Atanması Talebi̇” formuna yazarak danışmanınıza sunmanız,  danışmanınızın da formdaki bilgileri kontrol edip onayladıktan sonra en geç 10.02.2021 günü mesai bitimine kadar Anabilim/Anasanat Dalı Başkanlığına ulaştırması gerekmektedir.

Önemle Duyurulur

Önemli Not:

  1. Tez danışmanı atanması tezli yüksek lisans, proje danışmanı atanması ise tezsiz yüksek lisans öğrencileri içindir. İlgili formda programınızın tezli veya tezsiz yüksek lisans olduğu belirtilmelidir.
  2. Danışmanı Atanması Talebi̇ formunu teslim etmeyen öğrenciler için ve talep edilen öğretim üyesinin danışmanlık yükünün fazla olduğu durumlarda, Anabilim Dalı Başkanlığınca uygun görülen öğretim üyesi danışman olarak önerilebilir. 
  3. Yükseköğretim Kurulu Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği’nin 35-(3) maddesi gereğince tezli yüksek lisans ve doktora programları için öğretim üyesi başına düşen tez danışmanlığı en fazla 14, tezsiz yüksek lisans programları için tezli yüksek lisans ve doktora programları hariç en fazla 16 öğrenci düşecek şekilde belirlenmesi hususu göz önünde bulundurulacaktır.
  4. TÜMER’de ve Bilimsel Hazırlıkta okuyan öğrenciler için, bu öğrenimler tamamlandıktan sonra danışman atamaları yapılır.Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi